Na sukces leczenia chorego z chorobą nowotworową ma wpływ wczesna, sprawnie przeprowadzona diagnostyka i ocena stopnia zaawansowania choroby nowotworowej oraz optymalna strategia leczenia wypracowana poprzez współdziałanie lekarzy specjalistów w leczeniu chorób nowotworowych
W Centrum Medycznym Boczna 1 w Kaliszu pracują lekarze specjaliści z zakresu onkologii klinicznej, radioterapii onkologicznej i chirurgii onkologicznej na co dzień pracujący z chorymi nowotworowymi w Pleszewskim Centrum Medycznym w Pleszewie oraz Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu.
Oferta kaliskiego Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Nowotworowych:
lek. med. Małgorzata Kruszwicka jest absolwentem Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Uczelnie ukończyła w 2008 roku. Posiada tytuł specjalisty w zakresie onkologii klinicznej. Pracowała w Oddziale Chemioterapii Centrum Onkologii w Bydgoszczy, obecnie w Pleszewskim Centrum Medycznym na Oddziale Onkologicznym oraz w Ośrodku Radioterapii w Kaliszu. Swoją wiedzę i umiejętności praktyczne rozwija, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kongresach naukowych krajowych i zagranicznych. Należy do Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Zajmuje się leczeniem systemowym nowotworów: piersi, jelita grubego, gruczołu krokowego, płuca, jajnika
dr n. med. Radosław Lisiecki – specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, Posiada uprawnienia do wykonywania zabiegów z zakresu endoskopii diagnostycznej i operacyjnej przewodu pokarmowego. W 2002 roku ukończył Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Od 2003 roku do chwili obecnej pracuje w Oddziale Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej w Pleszewskim Centrum Medycznym. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem nowotworów piersi, żołądka, jelita grubego, skóry i tkanek miękkich.
lek. med. Małgorzata Podskarbi jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który ukończyła w 2014 roku. W 2022 roku uzyskała tytuł specjalisty onkologii klinicznej. Specjalizację z onkologii rozpoczynała w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach, kontynuowała ją w Oddziale Onkologii Pleszewskiego Centrum Medycznego, gdzie pracuje nadal. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej oraz Międzynarodowego Towarzystwa Onkologii Geriatrycznej. Zajmuje się leczeniem systemowym nowotworów oraz leczeniem objawów związanych z chorobą nowotworową.
Poradnia Chirurgiczna Centrum Medycznego Boczna 1 zapewnia kompleksową diagnostykę w zakresie chirurgii ogólnej oraz komfortowe leczenie zachowawcze i zabiegowe. Podczas konsultacji chirurgicznej odbywa się kwalifikacja od odpowiedniej metody leczenia.
Poradnia Chirurgiczna oferuje kompleksowe i wygodne leczenie prywatne, w ramach którego zapewniamy innowacyjny system obsługi Pacjenta.
Posiadamy komfortowe gabinety zabiegowe w Kaliszu, nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę specjalistów – chirurgów.
W poradni chirurgii ogólnej w Kaliszu możliwa jest:
Diagnostyka i kwalifikacja do leczenia operacyjnego i opieka pooperacyjna:
W trakcie konsultacji chirurgicznej lekarze mają możliwość wykonania badań USG jamy brzusznej, tarczycy, USG doppler żył i tętnic kończyn górnych i dolnych, badania dermatoskopowego zmian skórnych.
Zabiegi wykonywane w naszej placówce:
Nasi specjaliści:
Poradnia psychologiczna w Centrum Medycznym Boczna 1 w Kaliszu zajmuje się pomocą psychologiczną i psychoterapeutyczną adresowaną do dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
W poradni prowadzimy zarówno terapie grupowe jak i indywidualne. Oferujemy pomoc dla osób, które doświadczają trudności oraz pragną poznać ich przyczyny, jak również wprowadzić zmiany w życiu, tak by było ono bardziej satysfakcjonujące.
Zajmujemy się trudnościami takimi jak:
mgr Anna Majewska – psycholog i psychoterapeuta. Pracuje konsultacyjnie i psychoterapeutycznie z osobami dorosłymi, młodzieżą i rodzinami. Obecnie uczestniczy w Akredytowanym Kursie Psychoterapii o podejściu systemowo-ericksonowskim we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii przygotowującym do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Psychiatrycznego. Posiada doświadczenie poradnicze w pracy indywidualnej i grupowej zdobywane w poradniach oraz placówkach służby zdrowia. Swoją pracę poddaję superwizji i kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno – Zawodowego Psychologa.
Magdalena Chojnacka – psycholog, seksuolog
Ukończyła studia psychologiczne w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz studia z seksuologii klinicznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Ponadto w ramach certyfikacji z psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie ukończyła szereg szkoleń przygotowujących do diagnozowania i udzielania pomocy osobom z różnymi zaburzeniami psychicznymi, osobom będącym w kryzysie oraz po przeżyciach sytuacji traumatycznych, a także osobom z zaburzeniami seksualnymi i takim które chciałyby podnieść jakość swojego życia seksualnego. Natomiast w ramach doskonalenia zawodowego z seksuologii ukończyła specjalistyczne szkolenia dotyczące zaburzeń seksualnych u mężczyzn, zaburzeń seksualnych u kobiet, seksuologii sądowej i diagnostyki seksuologicznej organizowane w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego Zakładu Seksuologii Medycznej i Psychoterapii w Warszawie.
Zajmuje się diagnozą w zakresie psychologii oraz seksuologii dla potrzeb sądownictwa oraz innych instytucji podlegających wymiarowi sprawiedliwości. Pracuje w nurcie systemowym kierując swoją pomoc do osób dorosłych, dzieci, młodzieży, par oraz rodzin. Pomaga osobom, które chcą podnieść jakość swojego życia, które zmagają się z różnymi trudnościami jak np.: zaburzenia lękowe, obniżony nastrój, depresja, trudności w relacjach z innymi, kryzys w związku, niskie poczucie własnej wartości, zaburzenia odżywiania czy doświadczającymi objawów psychosomatycznych, potrzebującymi wsparcia i towarzyszenia w trudnych sytuacjach życiowych związanych z przebytą traumą czy stratą bliskiej osoby. Pani Magdalena ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy na stanowisku psychologa oraz dziesięcioletnie doświadczenie w pracy na stanowisku seksuologa w różnych instytucjach pomocowych oraz w ramach praktyki prywatnej. Obecnie jest także wykładowcą na Wydziale Pedagogiki UAM WPA w Kaliszu.
Kaliska Poradnia Dietetyczna Centrum Medycznego Boczna 1 zajmuje się szeroko pojętym poradnictwem żywieniowym oraz dietoprofilaktyką schorzeń cywilizacyjnych i dietoterapią chorób, w przypadku których odpowiednie żywienie jest nieodłączną składową leczenia.
Jadłospisy układane w poradni pomagają osobom chcącym schudnąć i zdrowo się odżywiać, dzięki prostym, szybkim i smacznym przepisom, dopasowanym do każdego indywidualnie. Działamy kierując się zasadą, że prawidłowo skomponowana dieta, dostosowana zarówno do indywidualnych potrzeb jak i trybu życia pacjenta może być nie tylko zdrowa, ale również smaczna i prosta w realizacji.
Plany żywieniowe układane w poradni są odpowiednie między innymi dla:
Pierwsza konsultacja w poradni obejmuje:
czas trwania ok. 60 minut
W skład kolejnych wizyt wchodzi:
czas trwania 20-30 minut
Mgr Anna Tułacz, dietetyk kliniczny.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, na którym ukończyłam studia zarówno licencjackie jak i magisterskie z zakresu dietetyki. W trakcie studiów odbyłam liczne praktyki zawodowe w poznańskich szpitalach oraz klinikach. Swoje kwalifikacje poszerzam nieustannie poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i konferencjach dotyczących zdrowego odżywiania a także odżywiania w poszczególnych jednostkach chorobowych, dzięki czemu jestem na bieżąco z wszelkimi nowymi doniesieniami.
Rozpisując diety staram się sprostać oczekiwaniom pacjentów, gdyż zadowolenie płynące z przygotowywania smacznych, prostych dań jest gwarancją powodzenia dietetorapii. Jadłospisy przygotować można z produktów znajdujących się w większości sklepów w rozsądnej cenie, które jednocześnie dopasowane są do preferencji smakowych moich pacjentów.
Kaliska poradnia kardiologiczna w Centrum Medycznym Boczna 1 jest miejscem, gdzie pacjenci z chorobami serca i układu krążenia znajdą specjalistyczną pomoc i opiekę medyczną. Leczymy pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą naczyń krwionośnych, chorobą wieńcową, zaburzeniami rytmu serca, chorobami zastawek i niewydolnością. Nasi doświadczeni specjaliści pracują na najwyższej klasy sprzęcie, który umożliwia szybką i trafną diagnozę kardiologiczną.
Poradnie prowadzą: lek. med. Małgorzata Urbaniak, lek. med. Andrzej Fic i lek. med. Marcin Krupa.
dr Andrzej Fic specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz kardiologii.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Posiada tytuł specjalisty chorób wewnętrznych oraz kardiologii. Po zakończeniu studiów przez wiele lat pracował jako młodszy a następnie starszy asystent w Klinice Kardiologii i Zaburzeń Rytmu Serca USK nr 2 im WAM w Łodzi. Obecnie pracuje jako starszy asystent w Oddziale Kardiologii WSzZ im L. Perzyny w Kaliszu.
Lek. med. Marcin Krupa, specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i kardiologii jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie pracuje jako zastępca ordynatora w PCM Pleszew na Oddziale Kardiologii. Należy do Towarzystwa Internistów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W swoim gabinecie udziela pacjentom konsultacji w zakresie kardiologii.
Lek. med. Małgorzata Urbaniak jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii. Pracuje w Pleszewskim Centrum Medycznym na Oddziale Kardiologii. Uczestniczka licznych szkoleń z zakresu echokardiografii.
Gabinet Fizjoterapii w Centrum Medycznym Boczna 1 oferuje profesjonalną i skuteczną fizjoterapię i rehabilitację. Naszym nadrzędnym celem jest poprawa jakości życia oraz stanu zdrowia każdego pacjenta, a także powrót do sprawności w jak najkrótszym czasie.
Gabinet fizjoterapii w Kaliszu prowadzi mgr Mateusz Wcisłek, dyplomowany fizjoterapeuta , absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu ( 2009). Jego doświadczenie związane jest z pracą z pacjentami z zespołami bólowymi oraz z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi (np. lęki, nerwice, ADHD, tiki, itp.) W swojej praktyce wykorzystuje różne metody pracy. Szczególnie poleca: manipulację powięzi wg Stecco, terapię czaszkowo-krzyżową wg Upledgera oraz nowość w fizjoterapii – Sonofeedback.
Szkolenia :
Polecane metody pracy:
Sonofeedback
Metoda polega na wykorzystania aparatu USG do diagnostyki oraz programowania autoterapii pacjentów:
Aparat może być wykorzystany jako terapeutyczne USG (sonofeedback) i diagnostyczne USG. Chodzi tutaj o ocenę zmienionej, zaburzonej kontroli motorycznej i synchronizacji pracy mięśniowej (głównie mięśni głębokich), która jest podłożem wielu dysfunkcji.
Metoda manipulacji powięzi wg Stecco.
Wskazania do terapii:
Manipulacja powięzi jest terapią manualną, która została rozwinięta przez Luigi’ego Stecco, włoskiego fizjoterapeutę z północnych Włoch.
Czym jest powięź?
Układ mięśniowy może prawidłowo funkcjonować jako całość dzięki bardzo ważnej: powięzi. Jest to struktura elastyczna spełniająca ściśle określone funkcje. Powięź powierzchowna znajduje się pod skórą umożliwiając jej przesuwanie, natomiast powięź głęboka otacza wszystkie mięśnie, ścięgna, więzadła, nerwy a także narządy wewnętrzne. Ta niezmiernie istotna struktura otacza te tkanki i łączy je ze sobą niczym wielka sieć, poprzez którą rozchodzą się napięcia w naszym ciele.
Pod wpływem urazu lub przeciążenia może dojść do nadmiernych napięć w obrębie układu mięśniowo-powięziowego. To zaburza równowagę w napięciu taśm względem siebie, co może być źródłem dolegliwości bólowych i zaburzeń posturalnych.
Terapeuta posługuje się palpacją do znalezienia najbardziej zaburzonych miejsc w ciele. Wybiera punkty najbardziej bolesne i przystępuje do terapii ( głęboki masaż). Rozcierając miejsca najbardziej zaburzone wywołuje ból oraz dyskomfort i jednocześnie miejscowy odczyn zapalny. Możliwe jest także zaostrzenie dolegliwości bólowych przez 48 h po zabiegu związane z toczącym się procesem zapalnym. Najczęstszymi odczuciami po terapii są jednak rozluźnienie, wzrost siły mięśniowej i poprawa zakresu ruchu.
Terapia czaszkowo-krzyżowe wg Upledgera
Wskazania:
Istotą jest praca z całym ciałem delikatnymi technikami z minimalnym naciskiem. Osoba w trakcie zabiegu pozostaje w pozycji leżącej. Kluczowa dla terapii jest głowa i praca na szwach czaszkowych. Przez delikatną pracę na szwach możemy oddziaływać na ważne elementy układu nerwowego ( oponę twardą, płyn mózgowo-rdzeniowy, namiot i sierp mózgu). W przypadku chorób i dysfunkcji może dochodzić do ograniczenia ruchomości opony twardej, co pogarsza funkcje układu nerwowego. Terapia ma na celu jej uruchomienie. Metoda jest szczególnie polecana osobą prowadzącym intensywny tryb życia i mocno obciążonych stresem.
W trakcie zabiegu bardzo często pacjenci zasypiają lub dochodzi do somato-emocjonalnego uwolnienia czyli np. płaczu (szczególnie po traumach). Metoda jest wykorzystywana jako uzupełnienie psychoterapii dlatego, że pacjenci po uwolnieniu napięć w ciele są bardziej podatni na działanie technik psychoterapeutycznych.
Działanie technik terapeutycznych w okolicach głowy powoduje wzrost ciśnienia śródczaszkowego, dlatego jest przeciwskazaniem do jej stosowania jest tętniak mózgu lub świeży udar.
INFORMACJA DLA PACJENTA
W moim gabinecie stosuję metodę Fascial Manipulation-Stecco. Jeśli jest to twoje pierwsze doświadczenie z ta metodą, zapraszam do przeczytania tego arkusza informacyjnego. W ten sposób dowiesz się więcej o tej metodzie i będziesz mógł współpracować z terapeutą, aby uzyskać najlepszy wynik.
Przed leczeniem:
Terapeuta zada ci kilka pytań.
Podczas leczenia:
Zostaniesz poproszony o wykonanie niektórych testów ruchowych. Następnie terapeuta wyczuje konkretne punkty na twoim ciele. Zostaniesz poproszony o opisanie wszelkich odczuć, które masz podczas tych testów, np. gdzie i kiedy odczuwasz ból w trakcie poruszania się lub gdy dany punkt jest dotykany. Terapeuta wybierze następnie serię punktów do leczenia. Leczenie może być nieprzyjemne, ale dyskomfort zwykle zmniejsza się w ciągu kilku minut. Podczas leczenia zawsze możesz poprosić terapeutę, aby użył mniejszego nacisku lub dał ci odpocząć. Podczas leczenia punktu przydatne jest zgłaszanie wszelkich odczuć , które mogą się pojawiać, np. kłucie, pieczenie, ból rozciągający się na inne obszary.
Po zabiegu fizjoterapeutycznym:
Następna sesja zostanie zaplanowana po upływie co najmniej jednego tygodnia, aby zachować odpowiedni odstęp po leczeniu.
Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania dotyczące samej metody i jak w pełni ją wykorzystać.
Diagnostyka ultrasonograficzna stała się jednym z najważniejszych i najbardziej wiarygodnych źródeł informacji dla lekarzy. Jest badaniem diagnostycznym, niebolesnym, nie wymagającym specjalnego przygotowania. Badanie USG można powtarzać wielokrotnie, jest nieszkodliwe dla kobiet w ciąży.
W pracowni USG Centrum Medycznego Boczna 1 dysponujemy najnowocześniejszą aparaturą nowej generacji firmy ALOKA, która umożliwia przeprowadzanie badań z najwyższą dokładnością oraz wiarygodnością.
W badaniu mogą wziąć udział zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.
Badanie narządów miąższowych, piersi, narządów powierzchownych i przezciemiączkowe USG dzieci wykonuje radiolog Iga Meler oraz radiolog Martyna Nowicka.
Badanie dopplerowskie żył i tętnic wykonuje radiolog Martyna Nowicka.
Dodatkowo w poradni ortopedycznej możliwe jest wykonanie USG stawów w tym USG bioderek u niemowląt.
W Centrum Medycznym Boczna 1 wykonujemy USG:
Kaliskie Centrum Medyczne Boczna 1 oferuje możliwość wykonania badań endoskopowych przewodu pokarmowego – gastroskopii (badanie przełyku, żołądka i dwunastnicy) i kolonoskopii (badanie jelita grubego).
Endoskopia jest najskuteczniejszą metodą wykrywania chorób zapalnych i nowotworowych przewodu pokarmowego. W trakcie badania lekarz nie tylko stwierdza chorobę, ale także ma możliwość pobrania wycinków do badania histopatologicznego w celu potwierdzenia rozpoznania. Poza możliwością diagnozy w trakcie gastroskopii i kolonoskopii istnieje możliwość wykonywania zabiegów takich jak usuwanie polipów czyli stanów przednowotworowych w żołądku i jelicie grubym, co skutecznie zapobiega rozwinięciu choroby nowotworowej.
Zachęcamy do badań chorych, którzy mają dolegliwości przewodu pokarmowego, a także na endoskopowe badania profilaktyczne – nie warto czekać na objawy choroby!
W naszym Centrum badania endoskopowe wykonują:
Kaliską poradnię Ortopedyczną w Centrum Medycznym Boczna 1 prowadzą lekarze tworzący ortopedyczną grupę ORTOproSPORT.
Orto proSport jest nowoczesnym ośrodkiem medycznym gdzie specjaliści kompleksowo zajmują się pacjentem z problemami ortopedycznymi i urazowymi.
Zakres działań obejmuje obszar od konsultacji lekarskich, diagnostykę, leczenia nieoperacyjnego i operacyjnego poprzez rehabilitację, medycynę sportową, orzecznictwo sportowe po doradztwo dietetyczne i treningowe.
Wiedzę i doświadczenie nasi specjaliści wykorzystują do tego, aby pacjent osiągnął zamierzony cel – powrót do jak najlepszej sprawności.
W ramach poradni ortopedycznej diagnozujemy i leczymy schorzenia ortopedyczne i urazowe takie jak: złamania, zwichnięcia, zerwania ścięgien i więzadeł, bóle kostne i stawowe, zwyrodnienia, wady wtórne narządu ruchu. Współpracujemy również ze sportowcami diagnozując i lecząc kontuzje, wykonujemy badania sportowców do 23. roku życia.
Lekarze specjaliści :
FIZJOTERAPEUCI:
mgr Marcin Śleziak – fizjoterapeuta
mgr Marcin Formanowski – fizjoterapeuta
Poradnia Diabetologiczna w Centrum Medycznym Boczna 1 w Kaliszu oferuje kompleksową opiekę nad pacjentami zmagającymi się z cukrzycą, nie tylko diagnozując i prowadząc leczenie, ale także podejmując działania mające na celu zapobieganie powikłaniom związanym z tym schorzeniem.
Cukrzyca to groźna, nieuleczalna choroba, która nieleczona może doprowadzić do wielu poważnych komplikacji – od problemów ze wzrokiem, poprzez nerki, serce, aż po zaburzenia neurologiczne. Leczenie cukrzycy to oprócz stałego przyjmowania leków również zmiana stylu życia, regularna kontrola poziomu cukru we krwi oraz wizyty u diabetologa w wyznaczonych przez lekarza terminach.
W poradni diabetologicznej zw Centrum Medycznym Boczna 1 w Kaliszu zajmujemy się przede wszystkim:
-udzielaniem porad diabetologicznych pacjentom z cukrzycą,
-leczenie powikłań,
-leczenie cukrzycy ciążowej,
-leczenie otyłości,
-leczenie zaburzeń metabolicznych,
-edukacja chorych i ich rodzin
Poradnię diabetologiczną w centrum Medycznym Boczna 1 w Kaliszu prowadzi lek. med. Karolina Piestrzyńska – spec. chorób wewnętrznych i diabetologii
Poradnia urologiczna w kaliskim Centrum Medycznym Boczna 1 oferuje kompleksową pomoc pacjentom z chorobamiukładu moczowo – płciowego. Zapewniamy precyzyjną i wnikliwą diagnostykę urologiczną oraz leczenie Pacjenta w dogodnych i komfortowych warunkach.
W poradni urolodzy zajmują się między innymi następującymi schorzeniami:
Poradnię urologiczną w Centrum Medycznym Boczna 1 prowadzą:
lek Oktawiusz Wierzbicki – rezydent 3-go roku specjalizacji w dziedzinie urologii. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który ukończył w 2015 roku. Swoją wiedzę oraz doświadczenie zdobywa na Oddziale Urologicznym w WSZ w Kaliszu, a także uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach. Obecnie student ostatniego roku Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL w Warszawie.
dr n.med. Waldemar Szabłoński to absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z roku 2002, specjalista w dziedzinie urologii oraz w chirurgii ogólnej ze szczególnym uwzględnieniem proktologii.
Obecnie pracuje w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Lindley’a 4 w Warszawie, gdzie wykonuje pełne spektrum zabiegów endourologicznych i laparoskopowych z zakresu urologii.
W gestii jego zainteresowań znajdują się również problemy z dziedziny proktologii, onkologii gastroenterologicznej i endokrynologicznej, zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego oraz chirurgicznej endoskopii zabiegowej. Doświadczenie w ich leczeniu nabył w Klinice Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego 39 w Poznaniu.
Członek towarzystw naukowych: Towarzystwo Chirurgów Polskich (TChP), Polskie Towarzystwo Urologiczne (PTU), European Association of Urology (EAU).
➡️ Urologia: diagnostyka i leczenie chorób czynnościowych i nowotworowych układu moczowego, USG układu moczowego.
➡️ Proktologia: diagnostyka i leczenie chorób odbytu i odbytnicy (żylaki odbytu + stany ostre, kłykciny, szczeliny, polipy).
➡️ Endoskopia: wziernikowanie odbytu i odbytnicy (anoskopia, rektoskopia) z pobraniem wycinków i diagnostyką histopatologiczną.
➡️ Zabiegi urologiczne w znieczuleniu miejscowym z diagnostyką histopatologiczną, operacje stulejki – obrzezanie, plastyka krótkiego wędzidełka.
Wykonywane badania i zabiegi:
➡️ USG układu moczowego
➡️ USG nerek
➡️ USG prostaty
➡️ USG pęcherza
➡️ USG jąder i nadjąrzy
➡️ Gumkowanie żylaków odbytu
➡️ Anoskopia
➡️ Rektoskopia
Gabinet neurologii w Centrum Medycznym Boczna 1 w Kaliszu, jest miejscem gdzie pacjenci z chorobami i zaburzeniami układu nerwowego otrzymają profesjonalną opiekę neurologiczną, indywidualne podejście do pacjenta i najwyższą jakość obsługi. Lekarz neurolog w Centrum Medyczny Boczna 1 zajmuje się diagnozowaniem pacjentów oraz wdrażaniem skutecznej terapii. Diagnoza poprzedzona jest zebraniem szczegółowego wywiadu, przeprowadzeniem badania przedmiotowego oraz analizą dostarczonych wyników badań.
Układ nerwowy, pojawiające się w jego obrębie nieprawidłowości oraz związane z nim schorzenia są przedmiotem zainteresowania szerokiej gałęzi medycyny, jaką jest neurologia.
W poradni neurologicznej zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób ośrodkowego oraz obwodowego układu nerwowego, a w szczególności:
– bóle głowy
– zawroty głowy
– bóle kręgosłupa
– rwa kulszowa
– osłabienie mięśni
– zaburzenia równowagi
– padaczka
– choroba Parkinsona
– choroba Alzheimera
– stwardnienie rozsiane
– zaburzenia pamięci
– zaburzenia mowy
– zaburzenia połykania
– zaburzenia świadomości
– omdlenia
– stany po udarze mózgu
Lek. Barbara Tomczak – absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczelnię ukończyła w 2013 roku i od tego czasu pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu. Obecnie specjalizuje się w dziedzinie neurologii. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, uczestniczka wielu kursów i konferencji. Doświadczenie nabywa także w Oddziale Neurologicznym Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Poradni Neurologicznej Ośrodka Leczenia Kompleksowego w Ostrowie Wielkopolskim.
dr n. med. Witold Pawelczak – specjalista w dziedzinie neurologii
Poradnia laryngologiczna kaliskiego Centrum Medycznego Boczna 1 oferuje swoim pacjentom pomoc i opiekę w walce ze schorzeniami które dotykają bezpośrednio uszu, krtani, gardła oraz innych schorzeń głowy i szyi zarówno dorosłych jak i dzieci.
W poradni laryngologicznej Centrum Medycznego Boczna 1 w Kaliszu zajmujemy się między innymi diagnostyką i leczeniem następujących dolegliwości:
chorób uszu , gardła,migdałków ,krtani, slinianek dorosłych i dzieci,
ostrych i przewlekłych zapaleń krtani,
ostrych i przewlekłych zapaleń zatok przynosowych,
zawrotów głowy,
zaburzeń słuchu,
kwalifikacja do zabiegów w obrębie narządów ORL
Poradnię prowadzi:
Lek Magdalena Czajczyńska w trakcie specjalizacji w dziedzinie Otorynolaryngologii.Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczelnie ukończyła w 2011 roku. Obecnie pracuje jako lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z Otorynolaryngologii na Oddziale Otolaryngologicznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im.L.Perzyny w Kaliszu.Od 2014 roku realizuje Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi organizowany przez Wielkopolskie Centrum Onkologii ul.Garbary w Poznaniu. Uczestniczy w licznych konferencjach, szkoleniach i zjazdach. Należy do Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów. i Chirurgów Głowy i Szyi
Reumatolog w Centrum Medycznym Boczna 1 w Kaliszu zajmuje się diagnozą i leczeniem układowych chorób zapalnych tkanki łącznej, schorzeń stawów, kości i mięśni oraz wszelkimi dolegliwościami w układzie ruchu, zarówno stawowymi, jak i mięśniowymi, a także bólami kręgosłupa.
Choroby
reumatyczne występują w każdym wieku, w tym u dzieci. Stanowią
najczęstszą przyczynę przewlekłego bólu i niepełnosprawności. To przede
wszystkim duża grupa chorób zapalnych, z których część ma przebieg
układowy tj. może oddziaływać na takie narządy jak: nerki, płuca, serce
czy narząd wzroku. Reumatyczne choroby zapalne, jeśli nie są właściwie
leczone, prowadzą do niepełnosprawności.
Podniesienie
efektywności leczenia chorób reumatycznych jest możliwe poprzez
zapewnienie dobrej, kompleksowej opieki lekarskiej w zakresie:
reumatologii, rehabilitacji i ortopedii.
Jednak
Reumatolog często sięga także po pomoc u Koleżanek / Kolegów
Gastroenterologów, Dermatologów, Endokrynologów, jak również
specjalistów chorób zakaźnych.
Poradnię reumatologiczną w CM Boczna 1 prowadzi dr n. med Sebastian Foryś reumatolog, internista:
dr n.med. Sebastian Foryś to specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii.
Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2003 roku.
Później odbywał 13 – to miesięczny staż podyplomowy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 2 im. WAM w Łodzi.
Po
zakończeniu stażu podyplomowego dr Sebastian Foryś zdawał Lekarski
Egzamin Państwowy, egzamin ten został wprowadzony po raz pierwszy w
Polsce w 2004 roku, w związku z wejściem do Unii Europejskiej.
Od
roku 2004 pracował w Klinice Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych
Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 5 im. Gen. Dyw. Prof. Bolesław
Szareckiego w Łodzi.
Tu
rozwinął swoje zainteresowania gastroenterologią i to tutaj zwrócił
szczególną uwagę na związek chorób zapalnych jelit i chorób zapalnych
stawów.
W roku 2008 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych nadany przez Wydział Wojsko – Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
W 2010 roku uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych.
W latach 2012 – 2015 odbywał szkolenie specjalizacyjne w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu.
W 2015 zdał Państwowy Egzamin Specjalizacyjny i został specjalistą reumatologii.
Poza szerokim wachlarzem chorób wewnętrznych, dr Foryś zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem schorzeń z zakresu reumatologii, a w szczególności chorób takich jak:
– reumatoidalne zapalenie stawów,
– toczeń rumieniowaty układowy,
– dna moczanowa,
– zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK, choroba Bechterewa),
– łuszczycowe zapalenie stawów,
– choroby zapalne stawów w przebiegu nieswoistych chorób zapalnych jelit,
– reaktywne zapalenie stawów,
– choroba Stilla u dorosłych,
– twardzina układowa,
– polimialgia reumatyczna,
i inne.
Gabinet dermatologiczny w Centrum Medycznym Boczna 1 w Kaliszu oferuje pacjentom diagnostykę i leczenie chorób skóry, włosów, paznokci a także chorób przenoszonych drogą płciową.
Dermatolog zajmuje się następującymi schorzeniami i problemami:
– trądzik, łuszczyca, egzema, łojotokowe zapalenie skóry, bielactwo, świerzb
– rumień, opryszczka, liszaje, grzybice;
– atopowe zapalenie skóry (AZS) i inne choroby alergiczne: toczeń, twardzina;
– wypadanie włosów, choroby paznokci, kurzajki, łupież;
– świąd, łuszczenie się skóry, nadmierna suchość, obrzęk, zaczerwienienie, przebarwienia, grudki czy krosty,;
– znamiona barwinkowe;
– choroby nowotworowe skóry;
– choroby weneryczne;
dermatolog lekarz Karolina Rajkowska – Strojs.
Jej specjalizacja to diagnostyka i leczenie schorzeń skóry u dorosłych i dzieci oraz choroby przenoszonymi drogą płciową. Dodatkowo wykonuje zabiegi usuwania zmian skórnych metodą diatermii.
dermatolog lekarz Jagoda Pelc
Pełen zakres zabiegów wykonywanych w poradni dermatologicznej znajduje się w zakładce „CENNIK”
Poradnia endokrynologiczna w Centrum Medycznym Boczna 1 w Kaliszu zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń gruczołów wydzielania wewnetrznego i chorób metabolicznych, a w szczególności chorób:
– przysadki mózgowej (niedoczynność, stany zapalne, gruczolaki hormonalnie nieaktywne i aktywne, akromegalia, hiperprolaktynemia, moczówka prosta)
– tarczycy (guzki tarczycy, choroby autoimmunologiczne tarczycy i stany zapalne, nadczynność oraz niedoczynność)
– przytarczyc (niedoczynność spowodowana procesami autoimmunologicznymi, przebytymi operacjami w obrębie szyi, nadczynność, np. spowodowana gruczolakiem przytarczyc)
– nadnerczy (zmiany ogniskowe hormonalnie nieaktywne i aktywne, choroba Conna, zespół Cushinga, guz chromochłonny nadnerczy, zespół nadnerczowo- płciowy, niedoczynność kory nadnerczy)
– gonad (np. niedoczynność, PCO), ginekomastia, dysforia płciowa
– złożone zaburzenia hormonalne (np. autoimmunologiczne zespoły niedoczynności wielogruczołowej)
– guzy neuroendokrynne
– diagnostyka hormonalna nadciśnienia tętniczego
– diagnostyka hormonalna nadpotliwości
– osteoporoza, osteomalacja, choroba Pageta kości
– zaburzenia gospodarki lipidowej
Poradnię endokrynologiczną prowadzi endokrynolog: dr med. (Christian-Albrechts-Universität zu Kiel) Anna Czajczyńska. Absolwentka z wyróżnieniem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (2007), w trakcie studiów przebywała na rocznej (2005- 2006) wymianie studenckiej na Uniwersytecie Ruhry w Bochum w Niemczech. Po zakończeniu lekarskiego stażu podyplomowego w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu (2008) i złożeniu Lekarskiego Egzaminu Państwowego (2008) pracowała i kształciła się w zakresie chorób wewnętrznych a następnie endokrynologii i diabetologii w Klinice Uniwersyteckiej w Kilonii w Niemczech w latach 2009- 2020. W trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych zdobyła doświadczenie w Klinice Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii, Hepatologii, Endokrynologii i Reumatologii, na Oddziale Transplantacji Szpiku Kostnego i Immunoterapii oraz w Przychodni Transplantacyjnej Kliniki Onkologii i Hematologii, w Klinice Nefrologii i Hipertensjologii oraz w Klinice Kardiologii i Angiologii a także na oddziale internistycznej intensywnej terapii i w interdyscyplinarnej izbie przyjęć. Od 2014 roku specjalizowała się w kierunku endokrynologii i diabetologii na oddziałach internistycznych Kliniki Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii, Hepatologii, Endokrynologii i Reumatologii a następnie w poradni endokrynologicznej tejże kliniki a także w klinice dziennej zajmującej się leczeniem otyłości oraz przeprowadzaniem funkcjonalnych testów endokrynologicznych oraz w poradni otyłości. Tytuł doktora medycyny uzyskała na Uniwersytecie Chrystiana Albrechta w Kilonii w roku 2018. Posiada rozległe i wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń endokrynologicznych.
Chirurgia dziecięca to dziedzina medycyny, w ramach której diagnozuje
się i leczy operacyjnie wady wrodzone, urazy i choroby u dzieci od
narodzin aż do 18. roku życia.
Specjaliści chirurgii dziecięcej w CM Boczna Kalisz zajmują się
następującym zakresem usług w ramach tej poradni:
Poradnie chirurgii dziecięcej prowadzi doświadczony spec. chirurgii
dziecięcej lek. Dariusz Szambelan
Dr n. med. Paweł Szyld – specjalista genetyki klinicznej
Lekarz medycyny, genetyk kliniczny – zajmuje się poradnictwem genetycznym w szerokim spektrum problemów, m.in.: chorobami rzadkimi i wadami, onkogenetyką, poradnictwem prenatalnym i dla osób z chorobami genetycznymi w historii rodzinnej, oraz osób planujących posiadanie potomstwa.
Współpracuje z licznymi przychodniami genetycznymi m.in. w Łodzi oraz w Warszawie.
Studia medyczne rozpoczął na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a po rocznej wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus ukończył je na Ruhr Universität w Bochum w Zagłębiu Ruhry, Niemcy. Tam też obronił doktorat z eksperymentalnej genetyki molekularnej prowadząc badania nad granulomatozą Wegenera. Doświadczenie kliniczne zdobywał pracując trzy lata na oddziałach: medycyny wewnętrznej, udarowym, kardiologicznym, geriatrycznym i paliatywnym. Od roku 2010 udziela porad genetycznych. Pracował w instytutach genetycznych na Ruhr Universität w Bochum i Charite w Berlinie oraz w jednej z największych przychodni genetycznych w Berlinie.
Jest częstym uczestnikiem wielu konferencji i zjazdów naukowych, autorem lub współautorem publikacji, głównie w czasopismach naukowych zagranicznych.
Leczone choroby:
Konsultacji gastroenterologicznych udziela lek. Bartłomiej Domagalski – specjalista gastroenterolog.
Centrum Medyczne Boczna 1 oferuje również możliwość wykonania badań endoskopowych przewodu pokarmowego – gastroskopii (badanie przełyku, żołądka i dwunastnicy) i kolonoskopii (badanie jelita grubego).
W naszym Centrum badania endoskopowe wykonują:
dr n. med. Radosław Lisiecki specjalista w zakresie chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej
lek. med. Dariusz Lewandowicz – specjalista z zakresu gastroenterologii i diabetologii
lek. med. Karol Wesołowski– specjalista w zakresie chirurgii ogólnej
lek. Bartłomiej Domagalski – specjalista z zakresu gastroenterologii
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach funkcjonalnych. czytaj więcej
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.